PPH Pirs Sp. z o.o.

Przetwórnia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe PIRS Sp. z o.o. od grudnia 1993 roku prowadzi działalność w zakresie przetwórstwa ryb i handlu.

Działamy w 2 lokalizacjach – w Darłowie, gdzie od 2001 roku prowadzimy własny Zakład Przetwórstwa Ryb oraz w Szczecinie, przy ul. Kniewskiej 23, gdzie mieści się nasz Dział Handlowy.

 

Nasza przetwórnia w Darłowie jest nowoczesnym obiektem , w pełni dostosowanym do wymogów sanitarnych i weterynaryjnych Unii Europejskiej . Zakład posiada licencję eksportową nr PL 32131815, umożliwiającą produkcję i eksport na rynki państw Unii Europejskiej.

Dogodne położenie przetwórni w porcie rybackim, zapewnia stały i bezproblemowy dostęp do świeżych ryb morskich , pochodzących z łowisk bałtyckich . Działamy w oparciu o bezpośrednie dostawy ryb z łodzi i kutrów armatorów polskich i duńskich , które zaopatrują nas w świeże ryby z własnych połowów.

Duże kutry rybackie mogą dopływać bezpośrednio do bram naszego zakładu w celu dokonania rozładunku.

Pozostała część surowca dostarczana jest samochodami chłodniami.

Przetwórnia
Przetwórnia
Przetwórnia

Współpracujemy również z gospodarstwami rybackimi produkującymi słodkowodne ryby hodowlane.

Zakład Przetwórstwa Ryb w Darłowie umożliwia prowadzenie przetwórstwa wstępnego , zamrażania i konfekcjonowania bardzo wielu gatunków ryb, w formie mrożonej : flow pack , vacuum , woreczki , jak i świeżej , w systemach MAP i SKIN.

Produkcja odbywa się w oparciu o surowiec świeży i mrożony, którego rozmrażanie ułatwia nam ostatnio zakupione urządzenie , rozmrażające dzięki zastosowaniu fal radiowych.

Chętnie świadczymy usługi przetwórstwa innym firmom, takie jak filetowanie ryb, mrożenie, glazurowanie czy konfekcjonowanie.